Uroczyste wręczenie promes stypendialnych w ramach Programu Stypendialnego "Agrafka Agory" PDF Drukuj Email

baner   Program Stypendialny ,,Agrafka Agory- stypendia edukacyjne dla młodzieży” to wspólne przedsięwzięcie Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce , Fundacji Agory, Gminy Leżajsk, Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębno, Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzóza Królewska, Stowarzyszenia Rozwoju Giedlarowej, Radnego Wojciecha Lorysia oraz darczyńców prywatnych skierowane do studentów studiów dziennych, licencjackich i magisterskich uczelni państwowych (od drugiego do ostatniego roku studiów).

    Celem Programu jest pomoc finansowa dla studentów osiągających bardzo dobre wyniki w nauce, mogących pochwalić się dużym zaangażowaniem i pracą społeczną na rzecz środowiska ,osiągających niskie dochody i mieszkających na terenie Gminy Leżajsk (w miejscowościach Brzóza Królewska, Chałupki Dębniańskie, Dębno, Hucisko, Giedlarowa ) oraz absolwentów Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie bez względu miejsce zamieszkania. Bieżąca ( trzecia edycja) Programu cieszyła się dużym zainteresowaniem studentów z naszej Gminy. Komisja Stypendialna przyznała siedem stypendiów , a wniosków było dwa razy więcej. Niestety możliwości finansowe w wszystkich Partnerów Programu są ograniczone i nie pozwalają na przyznanie stypendium wszystkim chętnym.
Stypendia w kwocie 3420 zł zostały przyznawane na rok akademicki 2013/14 i będą wypłacane w ratach miesięcznych po 380 zł. Uroczystego wręczenia promes dokonali wspólnie Wójt Gminy Krzysztof Sobejko, Przewodniczący Rady Dariusz Mędrek, Wiceprzewodniczący Wojciech Loryś, Radny Robert Mądry, Pan Mieczysław Jagustyn oraz członkowie Zarządu Stowarzyszenia z Dębna. Tegoroczna edycja Programu zamyka się kwotą 23 940 zł. a trzy kolejne nabory to 22 wypłacone stypendia na kwotę 75 240 złotych. W trakcie spotkania mogliśmy podziwiać wokalny talent stypendystek Natalii i Pauliny oraz taneczny kunszt dziewcząt z zespołu STARS prowadzonego przez Justynę Stasiak i Karolinę Rykałę . Dwie godziny minęły bardzo szybko i niestety musieliśmy się rozstać, wcześniej umawiając się na spotkanie za rok !!! Galeria zdjęć znajduje się pod adresem https://picasaweb.google.com/stowdebno/UroczysteWreczeniePromesStypendialnych
                                                                                                                                         Kazimierz Krawiec