Moda na roboty PDF Drukuj Email

IMGP71232 stycznia br. w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej odbyło się spotkanie podsumowujące działania Klubu Małego Robotyka „RoboKids”. Od 8 maja 2015 r. grupa dzieci w wieku od sześciu do ośmiu lat spotykała się na cotygodniowych zajęciach prowadzonych przez pomysłodawcę przedsięwzięcia – Mariusza Nycza – prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzóza Królewska. W oparciu o serię klocków LegoWeDo trener prezentował zadziwiające możliwości nowoczesnej technologii, poprzez zabawę starał się zainteresować uczestników zagadnieniami algorytmiki, logiki i robotyki.

Projekt, realizowany ramach zadania publicznego „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym” w Gminie Leżajsk, od początku cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony nie tylko zafascynowanych młodych konstruktorów, ale i ich rodziców, którzy chętnie przyglądali się ciekawie prowadzonym zajęciom i podziwiali efekty pracy dzieci. Mali pasjonaci tworzyli z klocków zwierzęta, roboty i modele urządzeń, które po podłączeniu do komputera z odpowiednim oprogramowaniem, były wprowadzane w ruch. Ostatnie spotkanie miało uroczysty charakter. Uczestnicy w obecności rodziców i przedstawicieli Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzóza Królewska otrzymali pamiątkowe dyplomy Młodszego Konstruktora LEGO.
Warto podkreślić również, że Klub Małego Robotyka jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w gminie Leżajsk, a organizatorzy planują już kolejną edycję spotkań oraz rozbudowę bazy edukacyjnej poprzez zakup nowych zestawów klocków z linii Lego Education.

IMGP7131    IMGP7074