Trzynastka szczęśliwców z Gminy Leżajsk nagrodzonych stypendiami!!! PDF Drukuj Email

stypendysci 2015   Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Brzóza Królewska pragnie poinformować, że w dniu 16 września 2015r. zebrała się Komisja Stypendialna celem wyłonienia stypendystów lokalnego konkursu stypendialnego w ramach Programu ,,Agrafka Agory – stypendia edukacyjne dla studentów”partnerskiego programu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Agory.

Z rekordowej liczby wniosków (18 !!!) złożonych przez osoby zamieszkujące Gminę Leżajsk, Komisja wytypowała 13 studentów , którzy w okresie od października 2015r. do czerwca 2016r. będą otrzymywać stypendia wysokości 380 złotych miesięcznie.

Oto lista ,,szczęśliwców”:
Łukasz Stępień– Brzóza Królewska
Monika Grabarz- Brzóza Królewska

Marta Stelmarczyk – Dębno
Izabela Grabarz- Hucisko
Patrycja Talar- Stare Miasto
Karolina Wójcik – Stare Miasto
Bartosz Zdeb -Hucisko
Ewa Zielona- Dębno
Anna Krawiec- Dębno
Izabela Dmitrowska- Wierzawice
Krzysztof Helit- Giedlarowa
Gabriela Czapla – Wierzawice
Rafał Gol –Stare Miasto

Program stypendialny jest partnerską inicjatywą pięciu Stowarzyszeń Rozwoju Wsi: Dębno, Brzóza Królewska, Giedlarowa , Stare Miasta i Wierzawic, Gminy Leżajsk z Wójtem Panem Krzysztofem Sobejko i radnym wsi Hucisko Wojciechem Lorysiem.

Bieżąca edycji Program różniła się nieco od poprzednich – Komisja Stypendialna zgodnie z Regulaminem wysoko punktowała zaangażowanie kandydatów w życie lokalnej społeczności, udział w pracach społecznych oraz osiagnięcia pozaszkolne (naukowe, sportowe, artystyczne). Sama średnia ocen (nawet wysoka) tym razem nie była gwarantem otrzymania stypendium.

Jest to nasze zamierzone działanie – nie chcemy aby nasze stypendia były traktowane jako naukowe lub socjalne. Pragniemy pomagać zdolnym studentom, angażującym się w życie pozaszkolne, wolontariat. Warto o tym pamiętać w perspektywie kolejnych naborów stypendialnych. Dzięki dużej pomocy Wójta Pana Krzysztofa Sobejko, wsparciu Rady Gminy Leżajsk i Stowarzyszenia ze Starego Miasta udało nam się pozyskać dodatkowe środki, dzięki czemu zamiast planowanych dziewięciu przyznaliśmy trzynaście stypendiów !!! Program jest dofinansowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Agory.

Administratorem i koordynatorem Programu jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno.
Więcej informacji można uzyskać na stronach internetowych:

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębno
Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzóza Królewska
Stowarzyszenia Rozwoju Giedlarowej
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wierzawice
Gminy Leżajsk
Stowarzyszenie Rozwoju i Pomocy Wsi Stare Miasto

Jednocześnie pragniemy poinformować wszystkich, którzy nie zakwalifikowali się do naszego programu stypendialnego, o tym że istnieje serwis www.mojestypendium.pl   który stanowi bazę wszystkich programów stypendialnych dostępnych dla młodych ludzi oraz różnorodnych konkursów. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam odpowiedni dla siebie program stypendialny.

Załączniki: