Stypendia dla uzdolnionych studentów z Gminy Leżajsk !!!! PDF Drukuj Email

agrafka agory 2011Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Brzóza Królewska, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno, Stowarzyszenie Rozwoju Giedlarowej ,Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wierzawice oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Pomocy Wsi Stare Miasto ogłaszają nabór do konkursu stypendialnego ,,Agrafka Agorystypendia edukacyjne dla studentów” w ramach Agrafki Agory - partnerskiego programu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Agory. Program Stypendialny ,, AGRAFKA AGORY- stypendia edukacyjne dlastudentów” jest skierowany do studentów studiów dziennych, licencjackich i magisterskich uczelni państwowych (od drugiego do ostatniego roku studiów).

Celem Programu jest pomoc finansowa dla studentów mieszkających na terenie Gminy Leżajsk oraz absolwentów Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie bez względu na miejsce zamieszkania,  osiągających dobre i bardzo dobre wyniki w nauce, mogących pochwalić się dużym zaangażowaniem i pracą społeczną na rzecz środowiska , osiągających niskie dochody w rodzinie. Program stypendialny jest partnerską inicjatywą Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacji Agory, samorządu Gminy Leżajsk z Wójtem Panem Krzysztofem Sobejko oraz organizacji   pozarządowych z Gminy Leżajsk. Liderem Programu jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno. Decyzją Komisji Konkursowej Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce znaleźliśmy się wśród dziewięciu organizacji pozarządowych ( na 16 ubiegających się) , które otrzymały dofinansowanie do Programu Stypendialnego dla studentów w kwocie 6 840 zł. Wspólny wkład naszych organizacji, Gminy Leżajsk , Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacji Agory wynosi 30 780 zł. Dlatego też w obecnej edycji Programu będziemy mogli przyznać dziewięć stypendiów po 3420 zł. które wypłacane będą w okresie X.2015 –VI. 2016.  Od początku realizacji Programu przyznaliśmy 32 stypendia na kwotę 109 440 zł. !!!

Wnioski aplikacyjne przyjmowane będą w siedzibie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębno - Dębno 200w okresie 15.08.– 09.09.2015r. Wszelkie informacje i dokumenty znajdują się na stronie:

Jednocześnie pragniemy poinformować wszystkich, którzy nie zakwalifikują się do naszego programu stypendialnego, o tym że istnieje serwis www.mojestypendium.pl, który stanowi bazę wszystkich programów stypendialnych oraz różnorodnych konkursów dostępnych dla młodych ludzi. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam odpowiedni dla siebie program stypendialny.

Załączniki:

Uchwała Nr 6/2015 Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębno

Regulamin Programu Agrafka Agory stypendia edukacyjne dla młodzieży 2015/2016

Regulamin pracy Komisji Stypendialnej Programu Agrafka Agory- stypendia edukacyjne dla młodzieży

Wniosek do Programu Agrafka Agory-stypendia edukacyjne dla młodzieży wraz z oświadczeniem o sytuacji rodzinnej i materialnej oraz oświadczenie o danych osobowych

List motywacyjny

stowarzyszenie brzozastowarzyszenie debnostowarzyszenie giedlarowa