„BĘDZIE SIĘ DZIAŁO” – GALA ORKIESTR DĘTYCH 2014 PDF Drukuj Email

gala orkiestr detych 2011 m

Już po raz czwarty mamy zaszczyt zaprosić na Galę Orkiestr Dętych, która odbędzie się w niedzielę - 31 sierpnia w Parku Wiejskim w Brzózie Królewskiej. O godzinie 14.00. nastąpi uroczyste rozpoczęcie przeglądu.
Aby ostatni dzień wakacji spędzić w miłej atmosferze i nie myśleć o zbliżającej się jesieni Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Brzóza Królewska postanowiło pożegnać lato skocznymi rytmami.

W tym roku w zmaganiach o miano najlepszych będzie można podziwiać orkiestry z Brzózy Królewskiej, Nowej Sarzyny, Tryńczy i Żołyni. Swój udział zapowiedział też zespół ukraiński z Nowojaworska.

Koncerty orkiestr dętych,  pokazy musztry paradnej, liczne atrakcje dla dzieci, a na koniec zabawa taneczna pod gwiazdami – to tylko niektóre z atrakcji na jakie mogą liczyć mieszkańcy Brzózy Królewskiej i ich goście.
Swój udział w Gali zaakcentuje również zespół śpiewaczy „Brzozoki”. Nie zabraknie też występów zespołu młodzieżowego „Zagrodzianie” i uczniów Akademii Artystycznej „DoReMi”. Zainteresowani będą mieli możliwość uczestniczenia w pokazach sprawności strażackich. Wzorem lat ubiegłych imprezę poprowadzi ulubieniec publiczności - Krzysztof Szczepaniak, tym razem w asyście Magdaleny Niemczyk.
Ostatnia wakacyjna niedziela w Brzózie Królewskiej zapowiada się  niezwykle atrakcyjnie również dzięki ogromnej pozytywnej energii, jaką przekazywać będą uczestnicy uroczystości. Gala Orkiestr Dętych jest jedną z ważniejszych imprez w naszej miejscowości, która w tym roku stanowi doskonały akcent kończący wakacje – mówi Mariusz Nycz – prezes Stowarzyszenia. - To święto ma już swoją specyfikę i wierną publiczność, ale gorąco zapraszamy również wszystkich tych, którzy do tej pory nie mieli możliwości uczestniczenia w przeglądzie orkiestr połączonym z piknikiem plenerowym. Naprawdę warto. Impreza jest otwarta dla każdego, nie ma ograniczeń wiekowych, każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Organizatorzy pragną popularyzować dorobek i tradycje orkiestr dętych i są przekonani, że Gala nie tylko przyciągnie wielu widzów, ale też sprawi, że grono miłośników muzyki znacznie się powiększy. Współorganizatorami Gali Orkiestr Dętych 2014 są:  Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk oraz Gmina Leżajsk.
Wstęp wolny, jednak należy pamiętać o tym, że ilość miejsc siedzących na trybunach jest ograniczona. Wszystkim zainteresowanym  proponujemy  odwiedzanie  strony internetowej www.stowarzyszenie.brzozakrolewska.pl,  na której  ukazywać się będą informacje dotyczące  uroczystości.  Zapraszamy również do korzystania z fanpage'a https://www.facebook.com/stow.brzozakrolewska. – podkreśla Dominik Rup – wiceprezes Stowarzyszenia - Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowaliśmy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Chętnych do udziału zachęcamy do śledzenia wiadomości na Facebooku, gdzie wkrótce pojawią się pytania konkursowe dotyczące tegorocznej Gali. Zwycięzców poznamy podczas niedzielnej uroczystości, więc czeka nas nie tylko dobra zabawa przy muzyce, ale też sporo emocji i liczne niespodzianki.

Magdalena Lizak