Propozycje na ożywienie terenu przy Zalewie w Brzózie Królewskiej PDF Drukuj Email

Poniżej przedstawiamy propozycje na ożywienie terenu przy Zalewie w Brzózie Królewskiej jako materiał na jutrzejsze spotkanie w Urzędzie Gminy. Jest to zbiór pomysłów które naszym zdaniem mogą dać impuls do rozwoju i stworzenia nowych miejsc pracy. Dokument powstał z inicjatywy autorów bloga brzozakrolewska.wordpress.com.

Założenie: działalność komercyjna oparta o synergię pomiędzy możliwościami potencjalnego podmiotu gospodarczego (spółdzielnia) a Urzędem Gminy Leżajsk przy wsparciu środków UE.
Działalność komercyjna nastawiona na stworzenie stałych miejsc pracy dla mieszkańców Brzózy Królewskiej oraz na stworzenie popytu dla okolicznych podmiotów gospodarczych – sklepy, pizzeria, tartak, zakłady stolarskie, Nadleśnictwo, Spółdzielnia “Dębnianka”.

1.   Dzierżawa terenu dla podmiotu gospodarczego za 1 zł na okres 10 lat
    a.    plan działań uzgodniony z UG i podmiotem gospodarczym
    b.    weryfikacja planu, co 6 miesięcy
    c.    wzrost nakładów inwestycyjnych o 20 % w każdym roku (kwota bazowa = wartości utraconych przychodów UG Leżajsk z tytułu zwolnienia z podatku od nieruchomości oraz dzierżawy)

2.    Zwolnienie z podatku od nieruchomości na czas trwania dzierżawy – “Gminna Strefa Ekonomiczna – Brzóza Królewska “
   a.    podmiot gospodarczy z tereny Gminy Leżajsk
   b.    osoby zatrudnione : 60 % z Brzózy Królewskiej, 40 % z terenu Gminy Leżajsk

3.    Forma działalności : spółdzielnia
4.    UG udzieli wsparcia merytorycznego w pozyskaniu funduszów unijnych – wniosek.
5.    UG udzieli wsparcia marketingowego dla nowego podmiotu – GOK/prasa lokalna itp.

Rodzaj działalności:
1.    Łowisko – budowa 10-15 szt. pomostów wędkarskich (długość 3 m) na wynajem
2.    Siłownia na świeżym powietrzu i ścieżka zdrowia
3.    Park linowy dla dzieci – inicjatywa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzóza Królewska
4.    Łódki – Optymist – szkolenia i wynajem
5.    Oznaczona trasa biegowa z zapleczem socjalnym (toalety, szatnie, parking)
6.    Oznaczona trasa biegowa narciarska z zapleczem sanitarnym (toalety, szatnie, parking)
7.  Trasa rowerowa z zapleczem – wspólnie z Nadleśnictwem Leżajsk – jako dopełnienie projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej – województwo podkarpackie” – pole namiotowe, punkt odpoczynkowy itp.
8.    Gminne Zielone Szkoły (namioty na polu namiotowym)
9.    Pole namiotowe (toalety, woda, śmieci, oświetlenie)
10.    Pole golfowe – 6 dołkowe przy wsparciu merytorycznym Podkarpackiego Klubu Golfowego
11.    Kamera on-line z widokiem na Zalew – sponsorowana przez firmę DOMINNET
12.    Plac zabaw dla dzieci
Zatrudnienie:
1.    5 osób (dotacje na stworzenie miejsc pracy – UP)
2.    Staże zawodowe -UP/ praktyki zawodowe -ZST Leżajsk

Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pomysły prosimy o przesyłanie ich na naszego maila Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.